MHP Genel Başkan Yardımcısından CHP Genel Başkan Yardımcısına: 12 Eylül öncesine girerseniz çıkamazsınız, vicdanınızda hain ve kanlı pusuların izleri var

T24 Haber Merkezi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin‘in kendisi ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın‘a yönelik “İki iri kıyıma cevaptır” başlığıyla yaptığı paylaşıma cevap verdi. Yönter, CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın “sefil ifadeler kullanarak nefret kustuğunu” söyledi, “12 Eylül öncesine girerseniz çıkamazsınız, çünkü vicdanınızda bile hain ve kanlı pusuların çıkmayan derin izleri var” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – CHP’den “İki iri kıyıma cevaptır” notuyla açıklama: Foseptiğinizden gelen kokular, MHP’yi kriminal vaka odağına çevirdi

CHP tarafından MHP’ye Sinan Ateş cinayetiyle ilgili suçlamaların devam etmesi ve Bahçeli’nin tepki gösterdiği Özel-Erdoğan görüşmelerinin ardından CHP ve MHP arasında tansiyon yükselmeye devam ediyor.

MHP Genel Başkanları Yönter ve Yalçın’ın CHP lideri Özgür Özel’ yönelik açıklamalarının ardından Aytekin, Yönter ve Yalçın’a “1980 öncesinde memleketin gençlerini vurmak için pusu kuran anlayışın bugünkü temsilcisi koltuk milliyetçisi bu iki iri kıyım vampir kılıklıya söylüyoruz: Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Genel Başkanını tehdit etmek sizin haddinize değildir. Uğraşmaya kalkmayın altında kalırsınız” ifadeleriyle seslenmişti. Aytekin’in sözlerine Yönter’den cevap geldi. 

“Asıl kan içen vampirin kim(ler) olduğunu aynaya bakarak itiraf etmiş”

Yönter, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“‘1980 öncesinde memleketin gençlerini vurmak için pusu kuran anlayışın bugünkü temsilcisi koltuk milliyetçisi bu iki iri kıyım vampir kılıklıya söylüyoruz…’ CHP’li Genel Başkan Yardımcısı bu sefil ifadeleriyle sadece konuşmamış, nefretini kusmuş… Hatta asıl kan içen vampirin kim(ler) olduğunu aynaya bakarak itiraf etmiş… 12 Eylül öncesine girerseniz çıkamazsınız, çünkü vicdanınızda bile hain ve kanlı pusuların çıkmayan derin izleri var…”

TIKLAYIN – CHP’den MHP Genel Başkan Yardımcıları Yalçın ve Yönter’e: Milliyetçi Hareket Partisi’nin sırtında yük, yüz karası iki isim

 

Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter ne demişti?

Semih Yalçın’ın sosyal medya hesabından “Özgür Özel’e haddini bildiren cevap” diyerek yaptığı açıklama şöyle:

“Özgür Özel, CHP’nin siyasi iş birlikleriyle ilgili sorularımıza cevap vermekten kaçınıp topu taca atarak aklınca seviyemize inmemekten bahsetmişsin. Sen zaten doğrudan MHP Divan üyelerini -üstelik isim zikretme cesaretini de gösteremeden- hedef alarak zaten düşük olan seviyeni iyice alçaklaştırdın. Bir siyasi parti genel başkanı gibi değil de, padişahtan kelle isteyen Celali elebaşı, bir sergerde gibi davranıyorsun. Lakin nefesini boşuna tüketiyorsun. Sahte kabadayılıkla bizi ürküteceğini sanıyorsan aldanıyorsun. İşi gücü, ülkeye yarar getirecek siyaseti bir kenara bırakıp bizimle uğraştığına göre; bizden adamakıllı korkuyor, tırsıyorsun. Tıpkı tehlike olmadığı zamanlarda yumruğunu sallayan korkaklara benziyorsun.

…Haddini bilmeden bize saldırmaya devam edersen, sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz. Senin riyakârca efelenmelerinin, laf ebeliklerinin altında kalmayız. Layık olduğun tarzda muamele ve hitap ederiz. Biz varız; sen de buyur, böyle devam et! Hodri meydan! Özgür Efendi; Şahsımı ve mesai arkadaşım İzzet Ulvi Yönter’i maksatlı olarak hedef alan hezeyanlarının, millet nezdinde karşılığı olup olmadığını da zamanla göreceksin.”

TIKLAYIN – Semih Yalçın’dan Özgür Özel’e sert yanıt: Haddini bilmeden bize saldırmaya devam edersen, sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz

Yönter: Bize yönelik iddialarını ispat etmezsen namertsin

İzzet Ulvi Yönter, Özgür Özel’in Sinan Ateş cinayeti hakkındaki sözlerine sosyal medya hesabı X’ten “İddialarını ispat etmezsen namertsin” diyerek cevap verdi.

Yönter, paylaşımında şunları söyledi:

“Laf söyledi bal kabağı, koy tabağa ye sabaha… Yüzü sanki kösele derisi, ne desek nafile…Zira gafile kelam nafile kelam… Özgür, anormal zihniyetini normalleşme diye yutturmaya kalkışman komedi… Bizim korkumuz olmaz, korkan senin gibi olsun!

Bizi kiminle konuştun veya konuşuyorsun bilemem, ama güvenme işbirlikçi ve kripto dostlarına saman doldururlar kirli postuna… İspat bekliyoruz Özgür, ispat… Bize yönelik iddialarını ispat etmezsen namertsin…”

 

Özel ne demişti?

Bugün Beyoğlu’nda karıldığı Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılması için tavır koyduklarını ifade ederek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sayın İzzet Ulvi Yönter ile Semih Yalçın arasında bir fark yok. İkisi aynı yapılar, aynı sorumlulukta, aynı korkuda, aynı telaştalar. Normalleşmeden en çok onlar korkuyor. Çünkü normalleşen Türkiye’de kimse başkentin göbeğinde bir ülkü ocakları eski başkanının cenazesini sahipsiz bırakmaz. Biz Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılması için tavır koyuyoruz. Eşine ve çocuklarına da Türkiye’nin bütün vicdanlı insanlarıyla sahip çıkıyoruz. Sinan Ateş gibi birisi için bir taziye tweeti atmayanların bu saldırgan tweetlerinin milletin gönlünde hiç yeri yoktur. Onlarda aynı seviyeye inersek, çıkarken vurgun yeriz. O yüzden onları o seviyede bırakalım. Ama bir tek şey biliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi çok samimi, saygın insanlardan, üyelerden oluşan bir parti. Bunların da o iki isimden yaka silktiğini bizzat Milliyetçi Hareket Partililerden biliyorum. Samimi ülkücülerle, MHP’lilerle konuşan herkes, o iki ismin partiyi temsil etmediğini ve hareketlerinin sırtında yük olduğunu söylüyorlar.”

TIKLAYIN – Özgür Özel’den Devlet Bahçeli’ye çağrı: Memnun değilse, bizim ittifakımıza katılabilir

TIKLAYIN – Özgür Özel “MHP’deki ikili” demişti, “Onlardan biri benim” diyen İzzet Ulvi Yönter, yanıt verdi: Aşağılık müfteri, iddialarını ispat etmezsen ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun!

 

T24’ÜN SİNAN ATEŞ CİNAYETİ DOSYASI

 • ASUMAN ARANCA

 • Sinan Ateş cinayeti dosyasındaki bilirkişi raporuna T24 ulaştı: Ateş’in adresini Ülkü Ocakları Başkanı istemiş!

  Bilirkişi raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden zaman çizelgesi

 • Sinan Ateş dosyasında “krizler” bitmiyor: Savcı 2 ay izne ayrıldı, dosya bir kez daha el değiştirdi

  Sinan Ateş cinayetini suikast çetesine rapor eden fotoğraf ortaya çıktı: Tetikçiyi taşıyan kuryeden ‘görev tamam’ pozu!

  Sinan Ateş iddianamesi: Telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporu göz ardı edildi!

  İşte iddianamede yer verilmeyen Ayşe Ateş’in ifadesi: Olcay Kılavuz’un da suikastta dahli olduğu kanaatindeyim

  T24, Sinan Ateş cinayetindeki tetikçinin kaçırıldığı “çakarlı” aracın görüntüsüne ulaştı: Geçtikleri güzergâhta PTS kayıtlarına böyle takıldı

 • TOLGA ŞARDAN

  Sinan Ateş cinayetinden gözaltına alınan iki polis, nasıl Özel Harekatçı oldu?

  Sinan Ateş’in öldürülmesiyle bağlantılı Mersin’deki cinayette eski Ülkü Ocakları Başkanı’na 10 yıl hapis cezası verildi

 • CANDAN YILDIZ

  Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş: Kendisini devlet zanneden paralel çete o kadar rahat cinayet işlemiş ki onlarca delil bırakmış

  Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir: Sinan Ateş cinayeti Ülkücülerin ‘Kerbela’sıdır; ocaklar kuşatma altında

Cinayete ilişkin tüm haberler için .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir