Erkan Petekkaya’dan ‘Göçek’ şikayeti sonrası borç iddiasına yanıt

Kenan GÜRBÜZ

Ünlü Oyuncu Erkan Petekkaya, Göcek Tekneciler Kooperatifi’nin sesini duyurmak amaçlı yaptığı paylaşım sonrasında marinaya 200 bin lira borcu olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Petekkaya , sosyal medya hesabından 2 gündür Dünyaca ünlü Göcek’le ilgili yaptığı paylaşımlarla gündemde.
Ünlü Oyuncu Erkan Petekkaya, Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Dünyaca Ünlü Göcek’teki çok sayıda yerin Muğla Turizm Çevre Vakfı MUÇEV) aracılığıyla şirketlere kiralandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek yardım istemişti.

Bu paylaşımının ardından ise şu paylaşımı yapmıştı:

“Tüm internet haber sitelerine duyurulur. Göcek Tekneciler kooperatifinin haklı sesini duyurmak amaçlı yaptığım paylaşım sonrasında marinaya 200 bin lira borcum olduğu hakkında. Haksız yanlış bilgiye dayanan haberler görüyorum. İşin aslı şöyledir:

“Göcek’te 5 adet tekneler kooperatifi var. Ben 15 yıldır kooperatif üyesiyim. Hem de 1. Kooperatif üyesiyim. Üstelik ilk kurulan kooperatif üyesiyim. Kooperatif hattım var, şu anda marina işletmecisi şirket ile kooperatifler arasında anlaşmazlık olduğu için, geçen seneden çıkarılmış bir borç olduğu söyleniyor. Şu ana kadar teknecilerin en az 50-60 tanesi bu borcu ödememe kararı aldı. Bende bu karara uyarak ödemeyi yapmayıp Noter’den itiraz gönderdim. Bahsettiğim kooperatif üyeleri de itiraz gönderdiler. Ayrıca yukarıda bahsettiğim anlaşmazlık sebebiyle kıymetli çabalarını esirgemeyen Valimize, Kaymakamımıza, Fethiye Belediye Başkanımıza , Sahil Güvenlik Komutanımıza, Liman Başkanımıza, Yorulmayıp Ankara’dan buraya kadar gelen MUÇEV Yetkililerine, Marina Genel Müdürüne, çok teşekkür ediyorum. Anlaşmazlığın en kısa sürede iki tarafında iyi niyetleri sayesinde çözüleceğine inanıyorum”

GÖCEK’TE BÜYÜK SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Petekkaya, sosyal medyadan 2 gün boyunca yaptığı paylaşımlar sonrasında, Göcek marinayı kiralayan Ottomarin şirketinin sahibinin tekne kooperatiflerinin sorunlarını dinlemek için Göcek’e geldiği “Göcekte Büyük Sorunlar Çözüldü” şeklinde paylaşarak takipçilerine duyurdu.

Petekkaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Göcek marinayı kiralayan Ottomarin şirketinin sahibi Sayın Mustafa Atilla tekne kooperatifçilerinin sorunlarını dinlemek üzere sağ olsun işini gücünü bırakıp Göcek’e geldi. Teknecilerin dertlerini dinleyip kalıcı çözümler sundu. Büyük özveriler göstererek kooperatifçilerin bir çok isteğini kabul edip onları mağdur etmedi. Göcek’e büyük katkılar kazandıracağını gördüğümüz Sayın Mustafa Atilla Bey’e yaptığı her şey için Göcek halkı adına teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımla”

GÖCEK’TE YAŞANANLARI CUMHURBAŞKANINA ŞİKAYET ETMİŞTİ

Ünlü Oyuncu Erkan Petekkaya, Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Dünyaca Ünlü Göcek’teki çok sayıda yerin Muğla Turizm Çevre Vakfı MUÇEV) aracılığıyla şirketlere kiralandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmişti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ünlü Oyuncu Erkan Petekkaya, paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

“Sayın Cumhurbaşkanım. Eminiz ki ülkemiz içerisinde boğuştuğunuz birçok sorun var. Ama Göcek ülkemizin cenneti, gözbebeğidir. Bizim gözbebeğimize bazı firmalar MUÇEV vasıtasıyla kiralayıp Göcek’teki yerlileri gerçek toprak sahiplerini çeşitli katakullilerle kandırmaya çalışıp ve ellerindeki bütün serveti, sevgilerini, memleketlerine duydukları saygıyı, hepsini bu şirket yok etmiştir”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DA YARDIM İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen Petekkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben 20 yıldır Göcek’teyim bu sahildeki teknecilerin ve buradaki gerçek sahiplerin haklı olduğuna inanıyorum. Onlar adına sizden yardım rica ediyorum. Sizin bilmediğiniz şeyler dönüyor. Son olarak Sayın Cumhurbaşkanım ben Göcek’teki tüm tekne sahiplerinin, buranın gerçek sahiplerinin bu insanlar olduğuna inanıyorum. Sizden onlar adına yardım rica ediyorum. Amerikalıların Kızılderililere yaptıklarını şimdi burada yapıyorlar”

Petekkaya, Göcek’teki yaşayan vatandaşların çeşitli hilelerle kandırıldığını ve servetlerinin yok edildiğini anlatarak, şunları ifade etmişti:

“Tekne sahipleri ve gerçek sahipler adına yardım talep ediyorum. Amerikalıların burada kredi faaliyetlerine devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanım eminiz ki ülkemiz içerisinde boğuştuğunuz bir çok sorun var. Sizin bilmediğiniz şeyler dönüyor Göcek’te”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir