Arda Güler için çarpıcı sözler: Almanya’yı fethetmek istiyor! Ancelotti’nin bir planı var

A Milli Takım’ın da boy göstereceği EURO 2024’ün başlamasına 5 gün kaldı. Almanya’da düzenlenecek turnuvada Ay-Yıldızlılar için en önemli kozlardan biri Arda Güler olacak. Real Madrid’le sezonun son haftalarında büyük bir çıkış yakalan genç yetenek, Gürcistan, Portekiz ve Çekya ile karşılaşacak A Milli Takım’da en dikkat çeken oyuncuların başında yer alıyor.

İspanyol basını EURO 2024 öncesi Arda Güler’i manşetlere taşımaya devam ediyor. Ülkenin önde gelen spor gazetesi Marca, Arda Güler’in Almanya’yı fethetmeye hazırlandığını yazdı. Haberde milli futbolcudan övgüyle bahsedildi.

“GENÇ JENERASYONA LİDERLİK YAPIYOR”

Marca’da yer alan haberde Arda Güler’in yeni genç jenerasyona liderlik yaptığı vurgulanarak “Arda Güler bu sezon henüz son sözünü söylemedi. Hala onu Avrupa’nın en iyi yeteneklerinden biri haline getirebilecek bir vitrine sahip. Real Madrid’deki sezon sonu performansı başta Real Madrid taraftarları olmak üzere hemen herkesin ağzını açık bıraktıysa, şu anda milli takımıyla Kenan Yıldız ya da Semih Kılıçsoy gibi ilginç bir yetenekler jenerasyonuna liderlik ediyor.” denildi.

“MONTELLA ELLERİNİ OVUŞTURUYOR”

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın sezon başında Arda Güler’e endişeyle baktığını fakat milli oyuncunun sonrasında gösterdiği performansla İtalyan teknik adamı ikna ettiği belirtilen haberde “Türkiye’nin teknik direktörü Vincenzo Montella ona sol kanatta bir yer ayırdı. İtalyan teknik adam, Türk yıldızın en azından sezonun son bölümünde Real Madrid’de birkaç dakika süre almasını umuyordu ki onu on birine dahil edebilsin. Ve öyle de oldu. Sadece dakika almakla kalmadı, aynı zamanda yeteneğini ve gol becerisini de gösterdi. Geçen sezonun başında Valdebebas’ta Ancelotti ve oyuncunun kendisiyle fiziksel sorunları ve adaptasyon problemleri hakkında konuşan Montella, şimdi görünümdeki radikal değişiklik karşısında ellerini ovuşturuyor.” ifadelerine yer verildi.

“ANCELOTTI’NİN BİR PLANI VAR”

Arda Güler’in Ancelotti’yi gelecek sezon adına ikna etmek için iyi bir EURO 2024 geçirmesi gerektiğine vurgu yapılan haberde “Güler, Madrid’de sadece beş maçta gördüklerinden sonra, Lamine Yamal, Musiala, Wirtz ve Xavi Simons’la birlikte genç oyuncuları keşfetmeye aday isimlerden bir diğeri. Kanat oyuncusu için iyi bir EURO 2024, gelecek sezon için kendisini Ancelotti’ye yeniden kanıtlaması anlamına geliyor ve Ancelotti de oyuncunun son maçlardaki performansından sonra daha fazla maça çıkmayı hak ettiğini biliyor. Bu büyük bir meydan okuma ancak Carletto’nun Mbappé ve Endrick’in gelişine rağmen Türk oyuncunun Madrid’de büyümeye devam etmesi için bir planı var. Güler, Kroos’un ayrılışından sonra ve Modric’in ikincil bir rol oynamaya devam edeceği gerçeğini unutmadan İtalyan için kilit bir oyuncu olabilir.” denildi.

Türkiye’nin bilinmeyen bir takım olduğu ve Avrupa Futbol Şampiyonası’nda sürpriz yapabileceği belirtilen haberin detayında “Türkiye bilinmeyen bir ülke ama eşit bir grupta yer aldıkları ve bu nedenle son 16’ya kalma şansları olduğu açık. Portekiz favoriler arasında ama ondan sonra ikinciliğin ucu açık ve Çek Cumhuriyeti ve Gürcistan ile birlikte üçüncü sıraya bile düşebilirler.” ifadelerine yer verildi.

“BU ARDA BAŞKA ARDA”

Türkiye’nin favoriler arasında yer almadığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Arda Güler’in daha ileri gitmeyi hedeflediği ifade edilen haberde “Arda Güler tüm bu yaşananların ardından Almanya’daki Avrupa Şampiyonası’na gidiyor. Kuşkusuz milli takımı favorilerden biri değil ve ileri gitmesi daha zor olacak ama Arda Güler arzusuz değil. Türkiye için sadece altı maç oynadı ve bir gol attı ama bu Güler başka bir Güler.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir